Mesaj Scris de Admin Mar Feb 24, 2009 9:42 pm

Game Speed: Normal sau Fast (fiecare dupã preferinþe pentru viteza jucãtorilor)
    Bookings: On

Regula nr. 2

Este interzis folosirea patch-urilor care influenþeazã calitatea jocului în FIFA08 !

Regula nr.3

Este interzisa marcarea golului direct din corner.De asemenea cornerul batut direct pe bara este interzis. Cine va marca in felul acesta pierde 3-0.

Regula nr.5

Este interzis sa iti injuri adversarul . Cine o face pierde 3-0.

Regula nr.6

In cazul in care jucati in fazele finale ex. optimi sferturi semifinale sau meciuri in care doar 1 merge mai departe in caz de egalitate iar aceasta nu e perfecta castiga cel care a dat mai multe goluri in deplasare.

Regula nr.7

Cand se incepe de la mijlocul terenului jucatorul este obligat sa dea mingea inapoi si apoi sa atace. Este interzis sa iti ataci adversarul din prima.

Regula nr.8

Daca un jucator refuza sa joace un meci decisiv va fi descalificat. Ex castiga in tur 5-0 in retur nu vrea sa joace

Regula nr. 9
    Sunt Permise Buguri De Genul Q+W Doar Din Jumatatea De Teren Adversa !!!
    Observartii:

1. Pentru inscrierea in campionat trebuie sa va inregistrati pe site si forum cu acelasi nick
    2. Trebuie sa aveti instalat Ea Sports Fifa si Yahoo Messenger
    3. Meciurile se vor juca prin direct Ip , chit ca se joak pe ip real sau cu ajutorul unui program pt retele virtuale gen hamachi
    4. Rezultatele trebuie postate pe forum pana la data limita de disputare a etapei in curs
    5. Fiecare reclamatie trebuie insotita de dovezi clare...cea mai concludenta fiind cea a print-screenului, fiecare reclamatie neinsotita de dovezi poate atrage dupa sine avertizarea userului in cauza
    6. Tratati-va adversarii exact cum a-ti vrea sa va trateze ei pe voi
    7. Nu injurati, nu va ironizati adversarul , evitati comentariile de dupa meciuri
    8. Nu postati pe forum decat legat de subiectul topicului vizitat
    9. Nu comiteti Double-Posting adica postarea a 2 sau mai multe mesaje consecutive...daca aveti ceva de adaugat folositi butonul EDIT
    10. Pentru Off Topic sau Double Posting userul in cauza este sanctionat cu un avertisment
    11. Pentru Nejucarea unui meci userul in cauza este sanctionat cu un avertisment
    12. Pentru injurii aduse celorlalti useri userul este sanctionat cu un avertisment
    13. Pentru injurii grave aduse la adresa conducerii si a campionatului,userul poate fi banat direct
    14. La 3 etape consecutive nejucate userul in cauza este exclus din campionat
    15. La acumularea a 5 avertismente userul este banat pe o perioada de 1 saptamana
    16. La urmatoarele 3 avertismente userul este banat pe o perioada nelimitata
    17. Orice reclamatie faceti o faceti pe forum si nu pe messenger
    18. Odata exclus din campionat un jucator nu mai poate participa pe durata acelui sezon in nici o cupa
    19. Nu trageti de timp chiar daca scorul este foarte strans si sunt ultimele minute de joc
    20. Daca nu puteti disputa un meci, il puteti amana , postand in topicul corespunzator
    21. Aveti voie la 3 wildcarduri pe sezon, fiecare wildcard amanand o etapa pe durata a maxim 2 zile
    22. Daca un meci se deconecteaza in minutul x se vor juca minutele ramase + inca 10 minute ... ex : daca un meci se deconecteaza in minutul 30 se va juca un nou meci pana in minutul 70 , adunandu-se apoi scorurile
    23. Daca in momentul deconectarii unul dintre useri avea cartonas rosu se va recrea situatia si din momentul luarii cartonasului se vor juca minutele ramase
    24. O data cu creea unui cont pe forumlui Nostru va trebui sa fi activ , pentru neactivitate voastra pe forum se vor lua masuri si veti fi penalizat cu un avertisment .